Proč zvolit RK

Kvalitní realitní kancelář poznáte podle kvalitních služeb. Ale jak mají takové služby vypadat? S mnoha zástupci realitních kanceláří se při prodeji Vaší nemovitosti setkáte poprvé. Uvedeme pár rad jak si vybrat správného partnera pro prodej Vaší nemovitosti.

Vyhledávejte zásadně služby zavedených realitních kanceláří.

Všímejte si toho, jak se kancelář prezentuje, kde všude inzeruje, jaké služby nabízí, a zda kancelář spolupracuje s právníky, notáři či odhadci.

Nikdy nespolupracujte s realitní kanceláří, která nežádá „pravidla hry“ na základě uzavřené zprostředkovatelské smlouvy.

Dbejte na úplnost této smlouvy a uzavírejte jen takovou smlouvu, ve které bude definována Vaše nemovitost, dohodnutá celková nabídková cena nebo kupní cena, přesně specifikované služby poskytované realitní kanceláří. Vyžadujte přesné znění v článcích pojednávajících o rezervaci nemovitosti, o právních úkonech, způsobu vyplacení odměny realitní kanceláři, závazcích ze strany realitní kanceláře a samozřejmě i závazcích z Vaší strany.

Všímejte si jednání realitního makléře.

Realitní makléř je vizitkou realitní kanceláře, všímejte si jeho jednání, mnoho Vám to napoví i o realitní kanceláři, kterou zastupuje. Vyžadujte od makléře úplné informace. Nezapomeňte na to, že realitní makléři jsou hlavně dobří obchodníci, vyjednávat podmínky prodeje není záležitostí, kterou všichni ovládáme, proto byste se měli na svého vybraného makléře spolehnout. Nechte se vést jeho radami a staňte se jeho partnerem.

Spolupracujte s jedním zástupcem realitní kanceláře, kterému důvěřujete.

Čím více realitních kanceláří nabízí Vaši nemovitost, tím se snižuje konečná kupní cena. Nemovitost, která je nabízena více různými kancelářemi, je mnohdy nabízena i za různé ceny. Stává se zprofanovanou a cena nemovitosti rapidně klesá.

© 2017 REAL OFFICE s.r.o. - všechna práva vyhrazena.